Rönesans İnşaat, Şota'nın takımı Pahtakor Taşkent'in yeni stadını yapmaya talip

 
Şota'nın 2017 Haziran'da teknik direktörlüğünü üstlendiği Özbekistan'ın Pahtakor Kulübü, takımın yeni stadını yapma yönündeki teknik çalışmaları hızlandırdı.
Birkaç ay önce kulübün yüzde 80'lik hissesini belirli yatırım karşılığı ücretsiz alan yabancı yatırımlı SFI Management Group şirketi, eski stadı yıkarak yerine kendi imkanlarıyla mimari ve teknolojik açıdan özel, FİFA kriterlerine uygun, 30 bin seyirci kapasiteli son derece modern bir stad yapmaya karar verdi.
Stadın projesiyle ilgili konsept üzerinde çalışma yapmakta olan Pahtakor yönetimi, yeni stadı yapmaya talip şirketleri açıkladı.
Bu projeye kendi imzasını atmak isteyen inşaat şirketleri arasında Almanya'dan Arena Com, Avusturya'dan Oberhofer Stahlbau, Portekiz'den Saraiva+Associados ve  Türkiye'den Rönesans İnşaat bulunuyor. Yapılan açıklamada, alınan stad projesi konseptleri değerlendirilmekte olduğunu, en iyi seçilecek projeyi öneren şirketle anlaşma imzalanacağını bildirildi.
Özbekistan Ligi'nde 11 kez şampiyonluğu elde eden ve 11 kez Özbekistan Kupası'nı müzesine götüren Pahtakor, ülkenin en popüler takımı olarak biliniyor.

TAVSİYE HABERLERİ