MÜSİAD Özbekistan programı start aldı

MÜSİAD, Türk Hava Yolları iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye-Özbekistan İş Forumu, Taşkent’te başladı. Program Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Atham İkramov'un konuşmalarıyla start aldı. MÜSİAD Başkanı Abdurahman Kaan, yaptığı konuşmada Özbekistan’ın değerini anlattı. Kaan, “Bugün burada, bir yandan gönül birliğimizi perçinlerken, diğer yandan da ekonomik ilişkilerimizi güçlendirmenin yollarını geliştiriyoruz. İş insanlarımız arasındaki bağı güçlendirirken, diğer yandan iş birlikleri ve ticari diplomasi hamlelerimizi de sürdürüyoruz.

Taşkent’te bulunan temsilciliğimiz, Özbekistan iş dünyası ve Türk iş insanlarımız arasında sağlam bir köprü işlevi görüyor” dedi.

MÜSİAD Özbekistan Temsilcisi Alparslan Uçar ise şunları söyledi:

 

“Türkiye ile dost ve kardeş Özbekistan arasındaki ikili ilişkilerde son yıllarda yaşanan fevkalade olumlu gelişmeleri fırsat olarak değerlendiren MÜSİAD, bu dönemde Özbekistan Temsilciliğini tesis etmiştir. Böylece, MÜSİAD Özbekistan ile ticari-ekonomik ve yatırım işbirliğinin gelişmesine katkı sağlamayı ve Türk girişimcilerinin fırsatlar ülkesi olan Özbekistan’a açılmalarına destek ve önayak olmayı amaç edinmiştir.

Bu girişimimiz, her iki devlet tarafından en üst düzeyde destek görmüştür. MÜSİAD Genel Başkanı Sn.Abdurrahman Kaan 30 Nisan 2018 tarihinde Taşkent’te Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı    Sn. Adham İkramov ile İşbirliği Protokolünü Türkiye Cumhurbaşkanı         Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Şavkat Mirziyoyev’in huzurlarında imzalamışlardır”

TAVSİYE HABERLERİ