Namanganlı boksör Şükur Rahimov'un hedefi Olimpiyat şampiyonluğu

Bu yıl Tayland'ın başkenti Bangkok'ta düzenlenen Asya boks şampiyonasında bronz madalya alan 22 yaşındaki milli boksör Şükur Rahimov, 2020'de Tokyo'da yapılacak Olimpiyatlarda altın madalyaya ulaşmayı hedefliyor.
Asya boks şampiyonasında 60 kiloda yarışan Namanganlı boksör, rakipleri karşısında çok üstün ve rahat mücadele sergileyerek yarı finale kadar geldi. Finale yükselmek için yapılan karşılaşmada Mogolistanlı rakibine hakemler kararı ile yenilen Özbek boksör, altın madalyasız eve dönmüştü.
Namangan Devlet Üniversitesi öğrencisi olan genç boksör, 2018'de Fransa'da düzenlenen Le Ceintures Montana uluslararası boks turnuvasının şampiyonu oldu.
Şükur Rahimov, Özbekistanhaber.com muhabirine yaptığı açıklamada, 2020 Tokyo Olimpiyatlarında altın madalyaya ulaşarak, Namangan'ı gururlandırmayı amaçladığını söyledi.
Boksu çok sevdiğini vurgulayan Şükur, "Özbekistanlı boksörlerin 2016 Rio Olimpiyatlarında biraktığı yerden devam edip Tokyo 2020 şampiyonu olmak istiyorum. Japonya'ya Milli Marşımızı okutmak için gideceğim" ifadesini kullandı.

TAVSİYE HABERLERİ