İslam Akademisi kayıt dönemi başladı

Özbekistan Cumhuriyeti Uluslararası İslam Akademisi (15 Haziran’dan itibaren) 2019-2020 akademik yılı için kayıt süreci başladı. Lisans Programlarına yabancı vatandaşlar için kayıt dönemi de başlamış oldu.Öğrenciler isteklerine göre Özbekçe ve Rusça dillerinde eğitim alabiliyorlar. Üniversitede dini ve sosyal konular profesyonel öğretmenler tarafından veriliyor.Akademide Lisans için 4 yıl eğitim veriliyor. Yeralan bölümler ise şöyle:

 - Yabancı ülke ekonomisi ve ülke çalışmaları (Müslüman ülkeler);

 - Uluslararası ilişkiler;

 - Turizm (inanç turizmi);

 - İslami Çalışmalar (Kur'an Çalışmaları, Hadis Çalışmaları, İslam Hukuku, Aqeedah ve Tasavvuf, İslam Tarihi ve Kaynak Çalışması);

 - Din Çalışmaları;

 - Psikoloji (Din Sosyopsikolojisi);

 - Filoloji ve dil eğitimi (Arapça).

 

DİN KONSEYİ BAŞKANI DOKTORA İÇİN KAYIT YAPTIRDI

Halen, Rusya Federasyonu, Kırgızistan Cumhuriyeti ve Tacikistan vatandaşları, uluslararası İslam akademisinde çalışıyor.Albir Krganov, Rusya Müslümanları Dini Konseyi Müftüsü (2019 yılında) Doktor Derecesi-Lisansüstü seviyesine kabul edildi.Bu yıl akademiye kayıt sürecini kolaylaştırmak için yabancı vatandaşlara kolaylıklar sağlanmış durumda. Belgeler elektronik e-postalar yoluyla iletilebilecek. international@iiau.uz ve +998907888745 numaralı telefondan (Telegram  WhatsApp).  

Yabancı öğrencilere akademik eğitim harç ücretleri için de kolaylıklar sağlanmış durumda. Vize alımı  Uluslararası Bölüm uzmanlarının doğrudan yardımı ile yapılacak.

 Detaylı bilgi için:

 international@iiau.uz

 +998907888745

 +998935510593 (İngilizce konuşanlar için)

 +998712449593

TAVSİYE HABERLERİ