Tartışmaların odağındaki Gülnara Kerimova servetinin devlete geçtiğini açıkladı

Tartışmaların odağındaki Gülnara Kerimova servetinin devlete geçtiğini açıkladı

Kerimov’un kızı Gülnara Kerimova
“Halkımdan özür diliyorum”

Öldürüldüğü iddia ediliyordu Cumhurbaşkanından af istedi

Özbekistan'ın en tartışmalı isimlerinden Gülnara Kerimova, ülkedeki 1,2 milyar dolarlık yatırımlarının devletin kontrolüne geçtiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Eski Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un büyük kızı olan Gülnara halen  cezaevinde bulunuyor. 
2016 yılında öldürüldüğü iddialarıyla çok konuşulan Özbekistan'ın eski Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un cezaevinde bulunan büyük kızı Gülnara Kerimova,kızının sosyal medya hesabı üzerinden çarpıcı açıklamalarda yaptı. Yurt dışındaki paralarının ülkeye geri getirilmesi için de çaba gösterdiğini açıkladı. 
Son dönemde çok değiştiğini ve artık kendisini aklamak için çabalamadığını kaydeden Kerimova, "Halkımdan, beni anlayan ve saygı duyan tüm insanlardan özür dilerim” dedi.

Gülnara kızının Instagram hesabından  yaptığı açıklamada hasta olduğunu tedavi için af istediğini açıkladı. Söz konusu mesajda Gülnara yaptığı yazışmalara ilişkin bilgiler de verdi.

Öteyandan İsviçre Başsavcılığı, eski Özbekistan Devlet Başkanı İslam Kerimov'un kızı Gülnara Kerimova'nın bir akrabası hakkında, "kara para aklamak" iddiasıyla yürüttüğü soruşturma kapsamında ele geçirdiği 133 milyon doları Özbekistan'a iade edeceğini duyurdu.

TAVSİYE HABERLERİ